📈اموزش معامله در لایت فایننس – نحوه معامله در لایت فارکس

15:21 01/01/2024 -

📈نحوه معامله در لایت فارکس – اموزش معامله در لایت فایننس

معامله در لایت فارکس به دلیل تنوع بالای پلتفرم ها و البته شرایط معاملاتی خود در بین معامله گران فارکس در ایران به محبوبیت بالایی رسیده است. این سوال که “چگونه در لایت فارکس معامله کنیم؟” به همین واسطه برای بسیاری از معامله گرانکه قصد معامله در بروکر لایت فارکس را داشه مطرح میگردد.

در این مقاله اما قصد داریم تا بطور کامل به اموزش معامله در لایت فایننس در هر یک از پلتفرم های معاملاتی بپردازیم. شرایط ترید در لایت فارکس از لحاظ شرایط معاملاتی در هر یک پلتفرم ها یکسان بوده اما نحوه معامله در لایت فارکس متفاوت است. بنابر این اگر شما نیز بدنبال آموزش معامله در لایت فارکس بوده پیشنهاد میکنیم تا انتها با تاپ بروکر ایران همراه باشید.

افتتاح حساب لایت فایننس

چگونه در لایت فارکس معامله کنیم؟، نحوه معامله در لایت فارکس، آموزش معامله در لایت فارکس، اموزش معامله در لایت فایننس

پیش از آنکه به آموزش معامله در لایت فارکس بپردازیم، مختصر به ویژگی های این بروکر فارکس خواهیم پرداخت:

شارژ حساب لایت فارکس ، ثبت نام لایت فارکس ، لایت فارکس بدون فیلتر
بروکر LiteFinance
🔥ثبت نام در لایت فارکس
پستیبانی فارسی فارکس ، پشتیبانی ارز دیجیتال ، پشتیبانی بروکرهای فارکس برای ایرانیان ، پشتیبانی لایت فارکس ☎️تلگرام فارسی
💻متاتریدر ✅ دارد
💻cTrader ✅ دارد
📱برنامه موبایل ✅ دارد
🖥️تحت وب ✅ دارد

 

چگونه در لایت فارکس معامله کنیم؟

این سوال در رابطه با نحوه معامله در لایت فارکس محدود به پلتفرم ها یا برنامه لایت فایننس نمیباشد. بنابر پاسخ به آن نیز آسان نخواهد بود بنابر این در این بخش از آموزش معامله در لایت فارکس تنها به بستر های معاملاتی که در این بروکر برای معامله در فارکس در نظر گرفته شده اشاره کرده و در ادامه به آموزش هر یک خواهیم پرداخت:

 • پلتفرم تحت وب لایت فارکس
 • معامله در لایت فارکس با متاتریدر
 • معامله با گوشی در لایت فایننس
 • معامله با ctrader لایت فارکس

افتتاح حساب لایت فایننس

 

نحوه معامله در لایت فارکس

معامله گران پیش از آن که قادر به معامله در لایت فارکس باشند، میبایست چند گام کلی را طی نمایند. اولین قدم مربوط به ثبت نام و احراز هویت در لایت فارکس است، تنها پس از تکمیل آن میتوان مراحل افتتاح حساب، شارژ حساب و در نهایت ترید در لایت فارکس را در اختیار داشت.

از سوی دیگر انتخاب پلتفرم های معاملاتی فارکس نیز بخش مهمی از نحوه معامله در لایت فارکس را در خود جای داده که به آن در ادامه خواهیم پرداخت:

لایت فارکس ثبت نام، نحوه ثبت نام در لایت فارکس، اموزش ثبت نام لایت فارکس

برای مطالعه نحوه ثبت نام در لایت فارکس بروی لینک زیر کلیک نمایید.

آموزش ثبت نام در لایت فارکس

 

آموزش معامله در لایت فارکس

همانطور که بالاتر و پیش از اموزش معامله در لایت فایننس به آن اشاره شد کاربران به تنوع بالایی از پلتفرم های معاملاتی نظیر پلتفرم تحت وب، متاتریدر، برنامه موبایل لایت فارکس و cTrader (در آخرین بروزرسانی بروکر!) دسترسی خواهند داشت.

برای آموزش ترید در لایت فارکس از «حساب های دمو لایت فارکس» استفاده شده است. بنابر این پیش از معامله در لایت فارکس پیشنهاد میکنیم ابتدا در قالب محیط آزمایشی با نحوه معامله در لایت فارکس آشنا شده، سپس اقدام به سرمایه گذاری نمایید.

 

پلتفرم تحت وب لایت فارکس

اولین پلتفرم معاملاتی لایت فارکس بدون نیاز به نصب بطور مستقیم پس از ورود به کابین شخصی لایت فارکس در دسترس معامله گران قرار میگیرد. پلتفرم تحت وب لایت فارکس یکی از ویژگی های متمایز کننده این بروکر در مقایسه با دیگر رقبا بحساب می آید. ابزار های معاملاتی متعدد و کاربردی، سرعت بالا در اجرا و بسیاری دیگر آن را به یکی از محبوب ترین روش های معامله در لایت فارکس تبدیل نموده است.

برای آموزش معامله در لایت فارکس تحت وب ابتدا وارد کابین شخصی بروکر شده و مطابق مراحل زیر پیشروید:

افتتاح حساب لایت فایننس

 

گام اول – ورود به کابین شخصی لایت فارکس

پس از ورود به کابین شخصی لایت فارکس از نوار ابزار سمت راست و در بخش “معامله” میتوانید به تمامی نماد های معاملاتی در این بروکر دسترسی داشته باشید. برای ترید در لایت فارکس کافیست تا بروی نماد مورد نظر کلیک نمایید.

آموزش ترید در لایت فارکس، آموزش معامله در لایت فارکس،نحوه معامله در لایت فارکس
اموزش معامله در لایت فایننس

 

گام دوم – پلتفرم تحت وب لایت فارکس

در چارت یا نمودار قیمت لایت فارکس میتوانید با استفاده از اندیکاتور ها و ابزار های در دسترس استراتژی معاملاتی خود را مشخص نموده و بر اساس آن از بخش باز کردن معامله نسبت به خرید و فروش در لایت فارکس نمایید.

آموزش کار با پلتفرم تحت وب لایت فارکس، آموزش معامله در لایت فارکس، نحوه اتصال لایت فارکس به متاتریدر
آموزش معامله در لایت فارکس

 

گام سوم – ترید در لایت فارکس

برای معامله گرانی که قصد دارند تا بصورت لحظه ای معاملات خود را اجرا نمایند کافیست از سربرگ “حالا” استفاده نمایند.

آموزش کار با پلتفرم تحت وب لایت فارکس، آموزش معامله در لایت فارکس، نحوه اتصال لایت فارکس به متاتریدر
نحوه معامله در لایت فارکس

اما اگر استراتژی معاملاتی شما در آینده و رسیدن قیمت به نقطه ی خاصی فعال میشود. میتوانید از سر برگ در قیمت مشابه تصویر بالا ابتدا حجم معامله و قیمت مورد نظر دیگر شرایط معاملاتی خود را وارد نموده و بروی خرید یا فروش کلیک نمایید.

 

معامله در لایت فارکس با متاتریدر

دیگر روش معامله یا ترید در لایت فارکس با متاتریدر 4 و 5 است. این پلتفرم نه تنها در این بروکر بلکه یکی از “بهترین پلتفرم های معاملاتی در فارکس” بحساب می آید و نیازی به اشاره به ویژگی های معامله متاتریدر در فارکس نیست. برای آموزش معامله در لایت فارکس ابتدا میبایست آن را دانلود کرده و سپس اقدام به اتصال متاتریدر به لایت فارکس نمایید.

 

گام اول – اتصال متاتریدر به لایت فارکس

برای مطالعه راهنمایی های مربوط به نحوه اتصال متاتریدر به لایت فارکس کافیست تا از طریق لینک زیر به مقاله ی اختصاصی در این باره مراجعه کرده و پس از آن مراحله ی بعد از آموزش ترید در لایت فارکس را ادامه دهید.

نحوه اتصال لایت فارکس به متاتریدر ، معامله در لایت فارکس ، آموزش معامله در لایت فارکس

با کلیک بروی لینک زیر به مقاله ی مربوط به اتصال حساب لایت فارکس به متاتریدر هدایت خواهید شد.

نحوه اتصال متاتریدر به لایت فارکس

 

گام دوم – اجرای معامله در لایت فارکس

پس از اتصال حساب لایت فارکس در متاتریدر حال میتوانید مشابه تصویر زیر ابتدا گزینه ی دستور جدید (New Order) را انتخاب کرده و جزئیات معامله در لایت فارکس بنا بر نماد معاملاتی خود را مشخص کرده و بروی گزینه ی خرید (Buy) و فروش (Sell) کلیک نمایید.

آموزش ترید در لایت فارکس، آموزش معامله در لایت فارکس،نحوه معامله در لایت فارکس
آموزش ترید در لایت فارکس در متاتریدر

 

معامله با گوشی در لایت فایننس

از دیگر روش هایی که در پاسخ به سوال “چگونه در لایت فارکس معامله کنیم؟” با دانلود برنامه لایت فارکس برای اندروید و IOS در اختیار معامله گران قرار میگیرد. برنامه لایت فارکس ویژگی های این بروکر را در قالب برنامه تلفن همراه برای دسترسی سریع به بازار بدون نیاز به کامپیوتر های شخصی فراهم میسازد.

 

گام اول – دانلود برنامه لایت فارکس

پیش از اموزش معامله در لایت فایننس موبایل میبایست آن را بروی گوشی تلفن همراه خود نصب نمایید. برای دانلود نرم افزار لایت فارکس و طریقه ی نصب آن میتوانید از مقاله ی زیر راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

آموزش معامله با گوشی در لایت فایننس، نحوه دانلود اپلیکیشن لایت فارکس، آموزش دانلود نرم افزار لایت فارکس، لینک دانلود برنامه لایت فارکس برای اندروید

جهت دانلود برنامه لایت فارکس برای اندروید و آی او اس بروی لینک زیر کلیک نمایید.

برنامه لایت فارکس

 

گام دوم – معامله در لایت فارکس موبایل

مشابه آن چه در آموزش معامله در لایت فارکس تحت وب اشاره داشتیم، در برنامه لایت فایننس نیز کافیست تا ابتدا نماد مورد نظر را انتخاب کرده و پس از دسترسی به نمودار قیمت بروی گزینه ی آبی رنگ در گوشه ی راست صفحه کلیک کرده و نسبت به ترید در لایت فارکس اقدام نمایید.

آموزش کار با اپلیکیشن لایت فارکس، دانلود برنامه LiteFinance mobile trading برای اندروید، دانلود برنامه لایت فارکس، آموزش نصب نرم افزار لایت فارکس برای اندروید
آموزش معامله با گوشی در لایت فایننس

 

معامله با ctrader لایت فارکس

اخرین گزینه که در آموزش ترید در لایت فارکس به آن خواهیم پرداخت مربوط به ctrader لایت فارکس است. این پلتفرم که بتازگی به لیست پلتفرم های معاملاتی لایت فایننس اضافه شده پس از متاتریدر از گزینه های محبوب بحساب می آید.

آموزش ترید در لایت فارکس، ترید در لایت فارکس، معامله با گوشی در لایت فایننس
نحوه معامله با ctrader لایت فارکس

برای معامله با ctrader لایت فارکس کاربران میبایست ابتدا نسبت به «افتتاح حساب لایت فارکس برای سی تریدر» اقدام کرده و پس از دانلود پلتفرم و یا باز نمودن نسخه ی تحت وب گزینه های مشخص شده در تصویر زیر را برای معامله در لایت فارکس انتخاب نمایند.

 

✅نظر کارشناسان تاپ بروکر ایران

یکی از مواردی که کاربران به دفعات برای دریافت آموزش های آن به تاپ بروکر ایران مراجعه داشتند، مربوط به “چگونه در لایت فارکس معامله کنیم؟” بود. به همین دلیل نیز در این مقاله مفصلا به آموزش معامله در لایت فارکس پرداختیم.

چنانچه همچنان در نحوه معامله در لایت فارکس با مورد یا مشکلی مواجه بوده میتوانید از بخش نظرات یا تماس با پشتیبانی ما نسبت به رفع آن یا دریافت فایل های ترکیبی بیشتر در رابطه با آموزش ترید در لایت فارکس اقدام نمایید.

سوالات متداول

 • چگونه در لایت فارکس معامله کنیم؟

  برای معامله در لایت فارکس، کاربران میتوانند پس از تکمیل مراحل ثبت نام و افتتاح حساب در لایت فارکس پس از انتخاب یکی از پلتفرم های زیر نسبت به معامله و ترید در لایت فارکس اقدام نمایند:

  • پلتفرم تحت وب لایت فارکس
  • معامله در لایت فارکس با متاتریدر
  • معامله با گوشی در لایت فایننس
  • معامله با ctrader لایت فارکس

  🔥ثبت نام در لایت فارکس

 • بهترین پلتفرم برای معامله در لایت فارکس کدام است؟

  در حال حاضر بهترین گزینه برای معامله در لایت فایننس پلتفرم تحت وب و متاتریدر در نسخه های کامپیوتر های شخصی و “LiteFinance mobile trading” بعنوان برنامه معامله با گوشی در لایت فایننس بحساب می آید.

   

 • نحوه معامله در لایت فارکس چگونه است؟

  همانطور که در طول اموزش معامله در لایت فایننس اشاره داشتیم معامله گران میبایست پس از انتخاب پلتفرم معاملاتی و سپس اتصال حساب لایت فارکس به آن براحتی در حساب دمو یا ریل خود اقدام به سرمایه گذاری در فارکس نمایند.

  📱دانلود برنامه لایت فارکس

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب پیشنهادی
⛔️آموزش حذف حساب در لایت فارکس - نحوه حذف اکانت لایت فایننس
🗣️نظرات در مورد بروکر لایت فارکس برای ایرانیان - نظر لایت فایننس
💰حساب پراپ لایت فارکس چیست؟ - بررسی حساب پراپ بروکر لایت فارکس
💻سی تریدر لایت فارکس - دانلود سی تریدر لایت فایننس
جدیدترین مطالب
🏦معرفی صرافی های ارز دیجیتال خارجی - لیست صرافی های ارز دیجیتال خارجی بدون تحریم
💱بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی - بهترین صرافی ایرانی برای خرید و فروش ارز دیجیتال
📈معرفی اندیکاتور سیگنال دهی ارز‌ دیجیتال - اندیکاتور سیگنال ارز‌ دیجیتال چیست؟
📅بهترین تقویم اقتصادی ارز دیجیتال - تقویم اقتصادی کریپتو
📊بررسی تکنیک اسکالپ در فارکس - تکنیک scalp در فارکس