🆚مقایسه بروکر ارانته با آلپاری – کدام بهتر است ارانته یا الپاری؟

14:43 14/02/2024 -

🆚مقایسه بین ارانته یا الپاری – کدام بروکر بهتر است؟

انتخاب بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان از جمله موارد پر اهمیت پیش از افتتاح حساب و شروع فارکس بحساب می آید. در پی آن این سوال که “ارانته یا الپاری کدام بهتر است؟” همواره از مباحثی است که در پی آن رخ میدهد.

مقایسه بروکر آلپاری و بروکر ارانته به دلیل شرایط معاملاتی و محبوبیت آن را بسیار مورد توجه است. به همین دلیل نیز در این مقاله قصد داریم تا با هم به مقایسه بروکر ارانته با آلپاری بپردازیم. چنانچه شما نیز بدنبال انتخاب از میان «ارانته یا الپاری» بوده پیشنهاد میکنیم تا انتها با تاپ بروکر ایران همراه باشید.

مقایسه الپاری و ارانته، ارانته یا الپاری، مقایسه بروکر آلپاری و ارانته

 

ارانته یا الپاری کدام بهتر است؟

برای پاسخ به این سوال که بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان ارانته یا الپاری است؟میبایست ابتدا مقداری با هر دو بروکر آشنا شویم. در ادامه بصورت مختصر به معرفی بروکر های ارانته و الپاری پرداخته ایم:

 

معرفی بروکر ارانته

بروکر ارانته [Errante] یک کارگزار فارکس و CFD مستقر در قبرس و تحت نظارت است که دارای معاملات اهرمی روی دارایی‌ های متعدد، حساب های سطح‌ بندی شده از جمله گزینه صفر اسپرد و پشتیبانی معاملات کپی است.

کارگزاری ارانته معاملات اهرمی را تا ساعت 1:30 در شعبه تحت نظارت CySEC و 1:500 از یک شعبه خارج از کشور ارائه می دهد و از پلتفرم های متاتریدر 4 و متاتریدر 5 پشتیبانی می کند. فهرست دارایی ارانته نسبتا محدود است، اما اجرای سریع و تأخیر کم را ارائه می دهد و یک نام تجاری قابل اعتماد را تشکیل می دهد.

آموزش ثبت نام بروکر ارانته

ویژگی های بروکر ارانته

مشتریان پس از افتتاح حساب در بروکر ارانته می توانند سهام، شاخص ها، کالاها و ارزهای دیجیتال را با CFD های اهرمی معامله کنند. سطح اهرم موجود بر اساس دارایی ها متفاوت است.

وجود سیستم “کپی ترید در بروکر ارانته” از دیگر ویژگی های آن به شمار می رود و به کاربران اجازه می دهد تا از میان مجموعه ای از معامله گران مختلف انتخاب داشته باشند. همچنین محدودیتی برای تعداد معامله‌ گرانی که می‌توانید دنبال کنید وجود ندارد!

مزایا و معایب بروکر ارانته

مزایای بروکر ارانته

 • ✅کارگزاری با دارایی معتبر و قابل اعتماد؛
 • ✅پشتیبانی از پلتفرم های متاتریدر4، متاتریدر 5 و cTrader؛
 • ✅ارائه طیف گسترده ای از ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین در errante فارسی؛
 • ✅محتوای آموزشی و ابزارهای تجاری مفید؛
 • ✅کپی ترید ارانته؛

معایب بروکر ارانته

 • ❌انتخاب محدود سهام؛
 • ❌متاتریدر 4 در دسترس معامله گران اتحادیه اروپا نیست؛
 • ❌باز کردن قفل محتوای آموزشی پیشرفته هزینه بر است؛

 

درباره بروکر آلپاری

بروکر آلپاری [Alpari] همواره بعنوان یکی از قدیمی ترین و البته بروکر های معتبر فارکس برای ایرانیان شناخته میشود که طیف گسترده ای از فرصت های معاملاتی فارکس و همچنین CFD های سهام، شاخص و کالا را به معامله گران ارائه می دهد.

کارگزاری آلپاری همچنین هزینه های ثابتی را با پرداخت هایی که از قبل مشخص است، ارائه می دهد. معاملات روی پلتفرم‌های قابل اعتماد MT4 و MT5 انجام می شود و دارای اپلیکیشن موبایل است. بروکر آلپاری اسپردهای ECN محدودی را ارائه می دهد که به معامله گران فعال کمک می کند.

آموزش ثبت نام در آلپاری

ویژگی های بروکر آلپاری

انواع حساب های بروکر آلپاری دارای اسپرد متغیر و کم هستند و دارندگان حساب حرفه‌ای حتی می‌توانند برای حفظ حداقل موجودی حساب 250 هزار دلار از اسپردهای سازمانی با شروع از 0.0 پیپ بهره ببرند. میزان اسپرد یکی از تفاوت ارانته و آلپاری به شمار می رود.

برخلاف برخی از کارگزاران، بروکر الپاری به مشتریان اجازه می دهد تا در مورد نوسانات قیمت در دارایی های موجود با استراتژی های اسکالپ بدون محدودیت زمانی، معامله کنند. مشتریان همچنین می‌توانند با تمرین استراتژی‌های پوشش ریسک، موقعیت‌های جبران‌ کننده در دارایی‌ها را بیابند و به آن‌ها اجازه می‌ دهد تا به طور همزمان تغییرات قیمت دارایی را در هر دو جهت معامله کنند.

مزایا و معایب بروکر آلپاری

مزایای بروکر آلپاری

 • ✅اسپردهای مقرون به صرفه برای انواع حساب؛
 • ✅پشتیبانی بروکر آلپاری فارسی؛
 • ✅اشتراک گذاری استراتژی ها از طریق کپی ترید در آلپاری؛
 • ✅محافظت از موجودی منفی برای همه حساب ها؛
 • ✅عضو صندوق جبران خسارت کمیسیون مالی؛

معایب بروکر آلپاری

 • ❌امکان معامله سهام فقط برای حساب های pro
 • ❌تعداد محدود موراد آموزشی؛
 • ❌بدون پلت فرم اختصاصی؛

 

مقایسه بروکر ارانته با الپاری

برای انتخاب از بین بروکر های ارانته یا الپاری و آن که کدام بهتر است میبایست چند فاکتور اساسی برای هر دو بروکر مورد بررسی قرار گیرد. در ادامه بصورت خلاصه به مقایسه بروکر آلپاری و ارانته از لحاظ اعتبار، حساب های معاملاتی، روش های واریز و برداشت و تجربه و نظرات کاربران در هر دو بروکر خواهیم پرداخت:

حساب های معاملاتی ارانته یا الپاری

یکی از مهمترین ویژگی های انتخاب هر بروکر، تنوع حساب های معاملاتی است. در مقایسه ارانته با آلپاری، هرکدام دارای حساب ها با مزایای مختلف هستند.

حساب های معاملاتی بروکر ارانته

بروکر ارانته چهار نوع حساب را ارائه می دهد که هر کدام از آنها نیازهای سرمایه و سبک های معاملاتی متفاوتی دارند:

 • حساب استاندارد ارانته: سپرده ها از 50 دلار و اسپردها از 1.8 پیپ شروع می شوند.
 • حساب پرمیوم ارانته: سپرده ها از 1000 دلار شروع شده و اسپرد از 1 پیپ است.
 • حساب VIP ارانته: سپرده ها از 5000 دلار شروع می شود و اسپرد از 0.8 پیپ است.
 • حساب Tailor Made: سپرده گذاری از 15000 دلار و اسپرد از 0.0.
جدول مقایسه حساب های ارانته
نوع حساب کمیسیون اسپرد
📊استاندارد ❌ندارد 1.5 پیپ
📊پرمیوم ❌ندارد 1 پیپ
📊VIP ❌ندارد 0.8 پیپ
آموزش ثبت نام بروکر ارانته

 

حساب های بروکر آلپاری

انواع حساب های آلپاری برای رضایت همه معامله گران و رفع نیازهای آنها تنوع قابل قبولی را ارائه می دهد. شما می توانید با آشنایی مشخصات حساب های آلپاری هرکدام بر اساس اولویت‌ها و استراتژی‌های معاملاتی، حساب مناسب خود را تعیین کنید.

 • حساب استاندارد آلپاری: حداقل واریز از 20 دلار، بدون کمیسیون و اسپرد ها بصورت ثابت ارائه میشوند.
 • حساب ECN آلپاری: حداقل واریز از 300 دلار، شروع اسپرد از 0 پیپ.
 • حساب ای سی ان پرو آلپاری: حداقل واریز از 500 دلار، امکان معامله در متاتریدر 4 و 1.6 دلار کارمزد به ازای هر لات.
جدول مقایسه حساب های آلپاری
نوع حساب کمیسیون اسپرد
📊استاندارد ❌ندارد 1.2 پیپ
📊ECN 1.6 دلار به ازای هر لات 0.4 پیپ
📊ECN Pro 1.6 دلار به ازای هر لات 0.4 پیپ
آموزش ثبت نام در آلپاری

 

 

اعتبار و رگوله ارانته یا الپاری

اعتبار بروکر ارانته توسط یک نهاد مالی پیشرو، کمیسیون بورس و اوراق بهادار قبرس (CySEC) به شماره پروانه 383/20 تنظیم می شود. برای مشتریان جهانی، ارانته توسط «سازمان خدمات مالی سیشل» (SD038) مجاز و تنظیم شده است. با این حال، شایان ذکر است که این مورد یک تنظیم کننده مالی درجه یک نیست.

ترید با یک بروکر رگوله شده فارکس همیشه توصیه می شود. بروکرهای دارای مجوز می توانند نسبت به همتایان غیرقانونی خود درجه حفاظت بیشتری را به مشتریان ارائه دهند!

رگوله بروکر آلپاری در «سنت وینسنت و گرنادین» ثبت شده است و دارای مجوز [20389 IBC 2012] از اداره ثبت شرکت های تجاری بین المللی بوده که در وب سایت آلپاری قابل مشاهده است. این مجوز به شرکت اجازه می دهد تا خدمات خود را در بازار بین المللی ارز ارائه دهد. همچنین یکی از اعضای کمیسیون مالی بین المللی بوده که وظیفه آن حل و فصل اختلافات بین معامله گران و کارگزاران در سطح بین المللی است.

رگولیشن نشان دهنده اعتبار یک بروکر برای سرمایه گذاری است. زمانی که مقایسه ارانته با آلپاری پیش می آید، بروکر ارانته دارای اعتبار بیشتری است اما از طرفی بروکر آلپاری یکی از اعضای کمیسیون مالی بین المللی به شمار می رود و سابقه طولانی مدت و عدم وجود سابقه کلاهبرداری آلپاری را گزینه ی مناسب تری برای معامله گران تبدیل می نماید.

 

نظرات و تجربیات کاربران در مورد ارانته و آلپاری

نظرات کاربران در مورد آنکه “کدام بروکر بهتر است ارانته یا الپاری” متفاوت است و هر معامله گر نسبت به نیازهای خود و میزان ایمن بودن بروکر، تجربیات متفاوتی دارد. در ادامه به بررسی دو نظر مختلف در مورد تفاوت ارانته و آلپاری ارائه خواهیم داد:

بروکر آلپاری یک کارگزار مشهور و قابل اعتماد با ساختار هزینه فوق العاده رقابتی، پلتفرم های معاملاتی MT4/MT5 و حساب های PAMM با حداقل سرمایه گذاری 20 دلاری است. Autochartist، کپی ترید در آلپاری و روش های واریز و برداشت ریالی آلپاری تجربه معاملاتی کاربران ایرانی را به حد قابل قبولی ارتقا می‌دهد.”

 

“مدت کوتاهی است که با بروکر ارانته آشنا شدم. نمی توانم بگویم که از این کارگزار هیجان زده هستم، زیرا معایبی دارد. اسپرد بالا یکی از آنهاست. همچنین، شما نمی توانید ارزهای دیجیتال را معامله کنید. ارانته دو وب سایت دارد. یکی برای شهروندان اتحادیه اروپا و دیگری برای همه افراد دیگر در نظر گرفته شده است. من به آن توجه نکردم، اما به دلیل کارمزدهای بالا، درآمد زیادی کسب نکردم. با این حال، قابلیت اطمینان کارگزار مورد تردید نیست، بنابراین مطمئنا برای معامله گرانی که این معیار را در اولویت قرار می دهند جذاب خواهد بود.”

 

روش های واریز و برداشت ارانته یا الپاری

اگرچه کارگزاران ممکن است کارمزدهای معاملاتی معقولی داشته باشند، اما بسیاری از معامله گران گرفتار کارمزدهای غیرمعامله بالایی هستند که توسط برخی بروکرها در زمان واریز و برداشت پول در فارکس دریافت می شود.

از سوی دیگر روش های واریز و برداشت در فارکس نیز از دیگر مشکلات کاربران میباشد که در مقایسه ارانته یا الپاری، وزنه ترازو به سمت بروکر آلپاری سنگینی مینماید. نحوه شارژ ریالی حساب آلپاری با تاپ چنج یکی از روش های پر طرفدار برای ایرانیان بوده که در روش های شارژ حساب ارانته وجود ندارد!

 

مقایسه بین بروکر های ارانته یا الپاری

در آخرین مرحله از مقایسه بین 2 بروکر معتبر فارکس برای ایرانیان و انتخاب آن که از “بین ارانته یا الپاری کدام بهتر است؟” تمامی ویژگی های هر دو بروکر را در مقابل بکدیگر و در قالب جدول زیر برای تسهیل روند مقایسه آورده ایم:

جدول مقایسه بین ارانته یا الپاری
بروکر های فارکس ارانته یا الپاری irtfxb errante icon png
بروکر ارانته

بروکر آلپاری، لوگوی جدید آلپاری، بروکر Alpari
بروکر Alpari
💸حداقل واریز به حساب $50 $1
🏛️رگولاتوری FSA ،CySEC FSA ،FCA
📜سال تاسیس
از 2018 از 1998
⚖️لوریج معاملاتی 1:500 1:3000
💹نماد های معاملاتی بیش از 100 نماد بیش از 150 نماد
📊حداقل اسپرد از 0 پیپ از 0 پیپ (در حساب ECN)
💻پلتفرم های معاملاتی
 • متاتریدر 4 و 5، cTrader
 • برنامه موبایل
 • وب تریدر
 • متاتریدر 4 و 5
 • برنامه موبایل
 • وب تریدر
💼کپی تریدینگ ✅دارد ✅دارد
🕋حساب اسلامی ✅دارد ✅دارد
🏦واریز و برداشت ریالی ❌ندارد ✅دارد (تاپ چنج)
📞پشتیبانی فارسی ✅دارد ✅دارد
⭐امتیاز
3/5 4/5
📝لینک ثبت نام ثبت نام در بروکر ارانته ثبت نام در بروکر الپاری

 

✅نظر کارشناسان تاپ بروکر ایران

در قالب جمع بندی و انتخاب از میان «بروکر ارانته یا الپاری»میتوان گفت که هر دو بروکر شرایط مناسبی برای معامله گران فارکس فراهم می نمایند. از سوی دیگر پشتیبانی فارسی، امکان افتتاح حساب فارکس برای ایرانیان و کپی ترید از دیگر ویژگی های مشترک هر دو بروکر آلپاری و ارانته بحساب می آید.

اما برای انتخاب از میان ارانته یا الپاری برای شروع فارکس پیشنهاد تاپ بروکر ایران «ثبت نام در بروکر معتبر آلپاری» است. دلیل آن نیز سابقه طولانی مدت این بروکر در بازار ایران و قابلیت هایی نظیر واریز و برداشت ریالی آلپاری با صرافی تاپ چنج برای تسریع روند شروع فارکس است.

سوالات متداول

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب پیشنهادی
🆚تفاوت حساب استاندارد و ecn آلپاری - مقایسه حساب کلاسیک و ecn آلپاری
📜بررسی رگوله بروکر آلپاری - رگوله های الپاری کدام اند؟
✅بررسی مزایا و معایب بروکر آلپاری - مزایای بروکر آلپاری چیست؟
💲نماد dxy در آلپاری چیست؟ - آموزش نماد شاخص دلار در آلپاری
جدیدترین مطالب
📊آموزش استراتژی خط روند RSI - استراتژی خط روند RSI در فارکس
📶آشنایی با برنامه سیگنال فارکس - بهترین برنامه سیگنال دهی فارکس
📶معرفی سیگنال نفت فارکس - بهترین سیگنال نفت برنت و خام
📊استراتژی مخصوص طلا در فارکس - استراتژی طلا با rsi
📶بررسی کانال سیگنال داوجونز - نکات مهم کانال سیگنال داوجونز