🧮نحوه محاسبه لوریج در فارکس – محاسبه اهرم در فارکس

08:05 16/03/2024 -

🧮محاسبه اهرم در فارکس – نحوه محاسبه لوریج در فارکس

همانطور که در مقالات آموزش فارکس با اهرم آشنا شدیم، دانستیم که لوریج ابزاری قدرتمند برای افزایش سودآوری است. اما برای استفاده مؤثر از آن، درک دقیق نحوه محاسبه اهرم در فارکس اساسی است.

محاسبه لوریج در فارکس” به معامله گران در مدیریت میزان ریسک و بازده مورد انتظار خود کمک مینماید. در این مقاله، ما به آموزش محاسبه سود فارکس با اهرم و در کنار آن نحوه محاسبه لوریج در فارکس،خواهیم پرداخت، با تاپ بروکر ایران همراه باشید.

محاسبه اهرم در فارکس، نحوه محاسبه لوریج در فارکس، ماشین حساب محاسبه لوریج، ماشین حساب لوریج فارکس

قبل از اینکه به آموزش محاسبه لوریج در فارکس بپردازیم، در جدول زیر به تعدادی از بروکر ها با بیشترین لوریج در فارکس اشاره داشته ایم:

نام بروکر لینک ثبت نام
بروکر آلپاری، لوگوی جدید آلپاری، کارگزاری الپاری فارسی
بروکر Alpari
🔥ثبت نام در بروکر الپاری
🚀بروکر آلپاری
شارژ حساب لایت فارکس ، ثبت نام لایت فارکس ، لایت فارکس بدون فیلتر
بروکر liteForex
🔥ثبت نام در لایت فارکس
🚀بروکر لایت فارکس
سایت بدون فیلتر امارکتس ، amarkets ورود ، دانلود متاتریدر 4 آمارکتس
بروکر AMarkets
🔥ثبت نام در بروکر آمارکتس
🚀بروکر آمارکتس
بررسی بروکر ویندزور ، شارژ بروکر ویندزور با تاپ چنج ، نحوه واریز و برداشت در بروکر ویندزور ، نحوه واریز و برداشت در بروکر ویندزور
بروکر Windsor
🔥ثبت نام در بروکر ویندزور
🚀بروکر ویندزور
پستیبانی فارسی فارکس ، پشتیبانی ارز دیجیتال ، پشتیبانی بروکرهای فارکس برای ایرانیان ، پشتیبان فارسی ☎️پیامرسان تلگرام

 

تعریف لوریج در فارکس

پیش از آن که به «نحوه محاسبه اهرم در فارکس» بپردازیم میبایست با “مفهوم لوریج در فارکس چیست؟” آشنا شویم. با استفاده از اهرم مالی (Leverage)، شما می توانید میزان سرمایه گذاری خود را افزایش دهید. اهرم در فارکس نوعی وام بدون بهره است که کارگزاران (بروکرها) در اختیار معامله گران قرار می دهند.

با به کار بردن اهرم فارکس، می توانید اندازه موقعیت معاملاتی خود را افزایش دهید و در نتیجه سود بیشتری کسب کنید. برای فهم دقیق تر از اهرم در فارکس (leverage) و نحوه تعیین لوریج مناسب در فارکس می توانید به مقاله زیر رجوع کنید.

لوریج در فارکس چیست، اهرم در فارکس چیست، آموزش لوریج در فارکس

چنانچه قصد مطالعه با آشنایی بیشتر با “مفهوم لوریج در فارکس چیست؟” را داشته میتوانید بروی لینک زیر کلیک نمایید.

آموزش لوریج در فارکس

 

محاسبه لوریج در فارکس چه اهمیتی دارد؟

لوریج در فارکس نقش بسیار مهم و تأثیرگذاری دارد. لوریج فارکس، که به معنای اهرم مالی است، به معامله گران امکان می دهد تا با سرمایه ای کمتر از آنچه که واقعاً در معرض ریسک قرار دارد، موقعیت های بزرگ تری را باز کنند.

این موضوع از چندین جنبه بخصوص در محاسبه اهرم در فارکس حائز اهمیت است:

افزایش سودآوری

تعیین لوریج در فارکس به معامله گران اجازه می دهد تا با سرمایه کمتر، سود بیشتری کسب کنند. محاسبه سود با لوریج و سپس ورود به معاملات میتواند در افزایش سود فارکس تاثیر گذار باشد.

 

افزایش ریسک

همانطور که دقت در محاسبه اهرم در فارکس می تواند سود معامله را افزایش دهد، می تواند زیان تریدرها را هم افزایش دهد! به همین دلیل معامله گران هنگام محاسبه لوریج در فارکس باید دقت بیشتری به خرج دهند و استراتژی های مدیریت ریسک را به کار ببرند.

 

دسترسی به بازارهای بزرگ تر

لوریج به معامله گران با سرمایه کم این امکان را می دهد که در بازارهای بزرگی شرکت کنند که بدون استفاده از لوریج مناسب در فارکس، دسترسی به آن ها برایشان مقدور نمی بود.

 

نیاز به مدیریت دقیق

استفاده از لوریج نیازمند درک عمیق از بازار و توانایی مدیریت دقیق موقعیت ها و ریسک هاست. معامله گران باید بتوانند تصمیم های سریع و آگاهانه ای علاوه بر نحوه محاسبه اهرم در فارکس پیش از معامله اتخاذ نمایند تا از تأثیرات منفی احتمالی لوریج جلوگیری کنند.

بنابراین، لوریج یک ابزار قدرتمند در فارکس است که می تواند هم فرصت های فوق العاده ای ایجاد کند و هم چالش های بزرگی را به همراه داشته باشد. برای استفاده مؤثر از آن، دانش، مهارت و احتیاط لازم است.

 

مزایا استفاده از لوریج در فارکس (Leverage)

  • شما می توانید با حجمی بسیار بیشتر از سرمایه خود وارد معاملات شوید.
  • شما می توانید با استفاده از اهرم در فارکس، سود خود را افزایش دهید. اگر حجم معامله خود را با استفاده از اهرم ۱۰ برابر کنید، سود شما نیز ده برابر می شود.
  • لوریج بالاتر این امکان را به شما می دهد تا در چند ارز متفاوت بدون کمبود سرمایه به بصورت همزمان ترید باز کنید.

 

نحوه محاسبه لوریج در فارکس

لوریج در فارکس توانایی استفاده از مبلغ نسبتا کمی پول برای دسترسی به مبلغ بسیار بیشتری است.برای مثال، اگر کارگزار لوریج 100:1 در فارکس داشته باشد، شما فقط نیاز به پرداخت 1,000 دلار برای به دست آوردن دارایی به ارزش 100,000 دلار خواهید داشت.
به همین دلیل است که آگاهی از نحوه محاسبه لوریج در فارکس برای اکثر معامله گران بازار فارکس جذاب است. با این حال، استفاده از لوریج شمشیر دولبه ای است!

در حالی که سود شما بر اساس ارزش کامل معامله است، نه فقط مبلغ سپرده، زیان در معامله نیز همینطور محاسبه می شود. این مسئله معامله گران را در معرض افزایش ریسک قرار می دهد.

 

فرمول محاسبه لوریج در فارکس

روش اول برای نحوه محاسبه اهرم در فارکس استفاده از فرمول برای محاسبه دستی آن میباشد. شما می توانید لوریج موجود در موقعیت خود را به صورت دستی محاسبه کنید. فرمول محاسبه لوریج در فارکس به این شکل است:

لوریج = اندازه موقعیت / حاشیه سرمایه

اگر شما ۱۰,۰۰۰ دلار در حساب خود دارید و موقعیتی به ارزش ۱۰۰,۰۰۰ دلار (یک لات استاندارد) باز می کنید، با لوریج ۱۰ برابر (۱۰۰,۰۰۰ / ۱۰,۰۰۰) معامله خواهید کرد.

 

ماشین حساب محاسبه لوریج در فارکس

ماشین حساب لوریج فارکس ابزاری است که به معامله گران کمک می کند تا میزان سرمایه ای را که برای باز کردن یک موقعیت جدید نیاز دارند، تعیین کنند.

برخی از ماشین حساب های فارکس با لوریج همچنین می توانند سود یا زیان را به ازای هر پیپ در هر معامله ای که انجام می دهید، محاسبه کنند، بنابراین امکان تعیین ریسک احتمالی برای سرمایه شما وجود دارد.

 

ماشین حساب لوریج FxPro

FxPro یکی از بزرگترین شرکت ها در صنعت معاملات فارکس است. این شرکت بیش از ۱.۸ میلیون مشتری از سراسر جهان دارد. این شرکت موفقیت خود را تا حد زیادی به دلیل ویژگی های متعددی که ارائه می دهد، به دست آورده است.

یکی از این ویژگی ها که شرکت ارائه می دهد، ماشین حساب لوریج رایگان است. این ابزار هم به مشتریان و هم به کاربران عادی ارائه می شود.
برای استفاده از آن، کافی است جفت ارز مورد معامله، واحد پول پایه، حجم معامله به لات، و لوریج را انتخاب کنید.

محاسبه اهرم در فارکس، نحوه محاسبه لوریج در فارکس، ماشین حساب محاسبه لوریج، ماشین حساب لوریج فارکس
ماشین حساب محاسبه سود فارکس با اهرم در FXPro

 

ماشین حساب لوریج Investing.com

یکی از مهم ترین وب سایت ها در زمینه محاسبه لوریج (اهرم)، Investing.com است که به عنوان یکی از بزرگ ترین رسانه های مالی شناخته می شود. بر اساس گزارش های SimilarWeb، این وب سایت بیش از ۱۴۲ میلیون بازدیدکننده ماهانه دارد.

Investing.com، ابزارهای مفیدی در معاملات فارکس ارائه می دهد، از جمله تقویم اقتصادی که اطلاعات کاملی از رویدادهای اقتصادی را در اختیار کاربران قرار میدهد. این سایت دارای یک ماشین حساب ساده محاسبه لوریج است. برای استفاده از آن، شما باید پارامترهایی مانند ارز حساب، جفت ارز، نسبت تبدیل، نسبت مارجین و حجم معاملات را وارد کنید.

محاسبه اهرم در فارکس، نحوه محاسبه لوریج در فارکس، ماشین حساب محاسبه لوریج، ماشین حساب لوریج فارکس
محاسبه سود با اهرم در سایت Investing.com

 

ماشین حساب لوریج XM

بروکر XM نیز یکی از بزرگترین شرکت ها در صنعت فارکس و CFD است. این شرکت به هزاران نفر در سراسر جهان خدمات خود از جمله ماشین حساب لوریج فارکس را ارائه می دهد. کافی است ارز پایه حساب، جفت ارز، نوع حساب، حجم به لات، لوریج و قیمت تبدیل را انتخاب کنید.

محاسبه اهرم در فارکس، نحوه محاسبه لوریج در فارکس، ماشین حساب محاسبه لوریج، ماشین حساب لوریج فارکس
ماشین حساب محاسبه لوریج در XM

 

بهترین لوریج در فارکس چقدر است؟

بهترین اهرم در فارکس موضوعی نسبی است. استفاده از لوریج بسیار بالا می تواند هم سودهای باورنکردنی به همراه داشته باشد و هم موجب ورشکستگی معامله گر شود.

بهترین لوریج برای معامله در فارکس بستگی به سرمایه ای دارد که در اختیار معامله گر قرار دارد. معمولاً تصور می شود که نسبت لوریج 1:100 تا 1:200 بهترین لوریج برای فارکس است. در این حالت، یک معامله گر میتواند از مزایای معاملات با مارجین بهره مند شود، به شرط اینکه مدیریت صحیح ریسک را انجام دهد.

لوریج 1:100 به این معناست که با داشتن 500 دلار در حساب، معامله گر می تواند معاملاتی با حجم کلی 50,000 دلار انجام دهد که مقدار بهینه ای برای شروع معاملات در بازار ارز خارجی است.

در عین حال، بسیار مهم است که به قوانین مدیریت ریسک توجه کنید، از مارجین آزاد سوء استفاده نکنید و همیشه ذخیره ای از وجوه برای بسته شدن احتمالی تمام موقعیت های باز توسط دستور توقف ضرر داشته باشید تا از تسویه زودهنگام معاملات فعال جلوگیری شود.

بهترین لوریج برای فارکس، بهترین اهرم معاملاتی در فارکس، بهترین لوریج در فارکس، بهترین اهرم در فارکس

برای دریافت راهنمایی های مربوط به “بهترین اهرم در فارکس” بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

بهترین لوریج برای فارکس

 

✅نظر کارشناسان تاپ بروکر ایران

در نهایت، درک و محاسبه دقیق لوریج در فارکس برای هر معامله گری حیاتی است. آگاهی از “نحوه محاسبه لوریج در فارکس” نه تنها به معامله گران اجازه می دهد تا از فرصت های سرمایه گذاری به نحو احسن استفاده کنند، بلکه به آنها کمک می کند تا ریسک های مرتبط با استفاده از لوریج را به درستی درک و مدیریت نمایند.

بنابراین، اهمیت دارد که معامله گران نه تنها با اصول محاسبه لوریج آشنا باشند، بلکه در استفاده از آن نیز دقت و احتیاط لازم را به کار برند.

 

سوالات متداول

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب پیشنهادی
💢ریسک کپی ترید کلاهبرداری - کلاهبرداری کپی تریدینگ چگونه است؟
©آیا کپی ترید خوب است یا خیر؟ - بررسی کپی ترید
📊بررسی تکنیک اسکالپ در فارکس - تکنیک scalp در فارکس
📊لیست پر نوسان ترین نماد های فارکس – بهترین نماد برای نوسان گیری فارکس
جدیدترین مطالب
📉معرفی اندیکاتور باینری آپشن - بهترین اندیکاتور برای باینری آپشن
💢ریسک کپی ترید کلاهبرداری - کلاهبرداری کپی تریدینگ چگونه است؟
©آیا کپی ترید خوب است یا خیر؟ - بررسی کپی ترید
🏦معرفی صرافی های ارز دیجیتال خارجی - لیست صرافی های ارز دیجیتال خارجی بدون تحریم
💱بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی - بهترین صرافی ایرانی برای خرید و فروش ارز دیجیتال